Instalacje własnego pomysłu i własnej roboty

Z ręką na sercu możemy powiedzieć, że najczęstszą przyczyną kłopotów z instalacją elektryczną, nie tylko w Opatówku – w całej Polsce! – jest robota na własną rękę, bez pomocy wykwalifikowanych fachowców. Oto lista podstawowych błędów, jakie wiążą się z instalacjami elektrycznymi, a z jakimi spotykamy się w domach klientów.

Za tanie rzeczy dwa razy się płaci…

Czasem płaci się zdrowiem, a nawet życiem… Często klienci i fachowcy tną koszty na wszystkim, co się da. Korzystają z tańszych ekwiwalentów, bo wydaje im się, że gniazdko czy przewody w promocyjnej cenie to wystarczający ekwipunek do tworzenia instalacji elektrycznej. A jest to poważny błąd. W naszej karierze wielokrotnie spotkaliśmy się z takim „fachowcami”, po których trzeba było ciągle coś poprawiać. Szczytem bezmyślności jest używanie starego drutu do naprawy przepalonych gniazdek.

Niewłaściwe urządzenia

Nie tylko materiały służące do budowy instalacji elektrycznej mogą być przedmiotem oszczędzania. Masz stary wysłużony miernik, który przeżył z Tobą wiele pomiarów i napraw elektrycznych? Wyrzuć go! Nowe mierniki są bezpieczniejsze! Nie narażaj swojego zdrowia podczas naprawiania instalacji elektrycznej. Dobry przewód pomiarowy musi być odpowiedni do środowiska pomiarów, wykorzystywany zgodnie z procedurami i regułami zdrowego rozsądku (nie używa się obydwu rąk w trakcie pomiaru).

Jeśli masz wątpliwości co do elektryki, skontaktuj się z profesjonalistami od instalacji elektrycznych.
W Opatówku już wielu nam zaufało.

Zadzwoń, a nie posypią się iskry!
Tel. 505-156-939

Comments are closed.