Instalacja elektryczna

Niewtajemniczonym może się wydawać prostą kwestią, ale wymaga kilku ponadprzeciętnych umiejętności: m.in. zmysłu organizatorskiego, innowacyjności i wreszcie technicznej smykałki. Wielu próbuje na własną rękę zrobić instalację elektryczną. W Opatówku jako elektrycy widzieliśmy już niejedną taką próbę – najczęściej nieukończoną. Przygotowaliśmy zatem kilka rad.

  1. Po pierwsze, instalacja wymaga dokładnego zaplanowania. Jeśli źle rozmieścisz kable i gniazdka w domu, potem będziesz tego srogo żałować. Przesuwanie mebli i sprzętu domowego, problemy z ustawieniem kina domowego czy komputera – to wszystko wynik złego rozplanowania instalacji elektrycznej.
  2. Po drugie, pamiętaj przy planowaniu o odbiornikach o dużej mocy. Chodzi o ogrzewanie elektryczne bądź kuchenkę – potrzebują one zasilania trójfazowego, a to wymaga użycia odpowiednich przewodów.
  3. Po trzecie, ważna jest liczba, jakość i moc obwodów. Od Ciebie zależy, jak wiele urządzeń chcesz mieć podłączonych do sieci, ale to skutkuje takim a nie innym jej obciążeniem. Trzeba również uważać, by zastosować przewody o odpowiednim przekroju: do oświetlenia wystarczy zwykle przekrój 1,5 mm2– do urządzeń o wysokiej mocy oczywiście większy.

Podsumowując, elektryka wiąże się z dużym planowaniem, liczeniem i znajomością fizyki. Dlatego oszczędź sobie problemów i wynajmij profesjonalnego elektryka. W Opatówku montujemy instalacje elektryczne i usuwamy awarie – mamy wielu długoletnich klientów, którzy widzą dobre efekty naszych prac.

Wytłumaczymy każdą palącą kwestię dotyczącą prądu w Twoim domu –
tel. 505-156-939

Comments are closed.